Misie

Nasza Misiowa grupa to 5-6 latki.

Jest nas wszystkich 27. Naszą grupą opiekują się:  Pani Weronika, Pani Małgosi i s. Vianeya Śliwowska.

Chętnie bierzemy udział w zajęciach dydaktycznych, które planowane są w oparciu o podstawę programową, program wychowania przedszkolnego „Zanim będę uczniem”.
W czasie naszego pobytu w przedszkolu praktycznie nie mamy czasu na nudę.

Nasz czas wypełniony jest ciekawymi zajęciami i zabawami. Mamy ulubione zabawki, książki i oczywiście ulubione koleżanki i kolegów. Szczególną frajdę sprawiają nam gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej, na podwórku, jak również na sali rytmicznej. Chętnie uczymy się wierszy, rymowanek i piosenek podpartych ruchem i tańcem.

Poznajemy świat liter i cyfr, już zaczynamy czytać i pisać Nasza grupa pilnie przygotowuje się do pierwszej klasy. Do nauki wykorzystujemy elementy symultaniczno – sekwencyjnej metody nauki czytania autorstwa Jagody Cieszyńskiej oraz Dziecięcej matematyki – E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i E. Zielińskiej. Staramy się być dla siebie mili, uczymy się szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz współdziałania. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć.

W ramach zajęć dodatkowych możemy uczyć się języka angielskiego, ćwiczyć poprawną wymowę na zajęciach logopedycznych, brać udział w zajęciach z rytmiki i tańca, gimnastyki korekcyjnej, także wykazać się naszą sprawnością fizyczną podczas zajęć sportowych.

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze.

Tablica z pracami Misiów

Prosimy aby każde dziecko posiadało w przedszkolu następujące rzeczy:

• buty na zmianę do chodzenia po przedszkolu, mogą to być sandałki, tenisówki,
  • strój do ćwiczeń, tzn. koszulka, długie getry albo cienkie spodnie dresowe, skarpetki z ABS,
  • worek do szatni z rzeczami na zmianę,